Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Ders Aletleri Yapım Merkezi

ANAOKULU VE ANA SINIFLARI İÇİN HAZIRLANAN EĞİTİM MATERYALLERİNİ TAŞIYAN TIRLAR YOLA ÇIKTI

ANAOKULU VE ANA SINIFLARI İÇİN HAZIRLANAN EĞİTİM MATERYALLERİNİ TAŞIYAN TIRLAR YOLA ÇIKTI

Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, Bakanlığımızca başlatılan okul öncesi eğitim seferberliği kapsamında 1.400 anaokulu ve 10 bin ana sınıfı için Müdürlüğümüzce hazırlanan eğitim materyali ve donatım malzemelerini taşıyan tırları uğurladı.

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüzde düzenlenen törende; 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına çok hızlı bir şekilde başlandığı, bu süreçte bazı ilkler yaşandığını belirterek okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, "... Bugün burada bir araya gelmemizin nedeni olan o açmış olduğumuz anaokullarının, ana sınıflarının öğretim materyallerinin ihtiyacını karşılamak için ilgili Genel Müdürlüklerimiz koordineli bir şekilde çalışarak tüm okullarımızın ihtiyacı olan öğretim materyallerini üretiyorlar. Bugün 4 tır dolusu malzeme göndereceğiz ama bu tırların sevkiyatı devam edecek. 12 Eylül'de eğitim öğretim yılı başladığı zaman hiçbir eksikliği olmayacak şekilde çocuklarımız bol öğretim materyallerinin olduğu okul öncesi eğitim birimlerine kavuşmuş olacaklar. Ben bu sürece emek veren Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize, Ders Aletleri Yapım Merkezi'nin yıllardan beri görünmediği hâlde fedakâr bir şekilde üreten değerli çalışanlarına, öğretmenlerine, emekçilerine en içten şükranlarımı sunuyorum. Tırlarımızın yolu açık olsun, diyorum. Eğitim materyallerinin öğrencilerimiz için, yavrularımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının ardından anaokulu ve ana sınıfları için Müdürlüğümüzce hazırlanan eğitim materyalleri ve donatım malzemelerinin sergilendiği alanı gezerek bilgi alan Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, program sonunda malzemeleri taşıyan tırları beraberindeki heyetle birlikte uğurladı.

 

25-08-202225-08-202225-08-202225-08-202225-08-2022

Bahçelievler Mah. Miraç Cd. No 46 Hasanoğlan / Elmadağ / 06850 ANKARA - 0 (312) 413 50 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.