Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Ders Aletleri Yapım Merkezi

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE EVDE EĞİTİM ALAN ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANAN MATERYALLER YOLA ÇIKTI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE EVDE EĞİTİM ALAN ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANAN MATERYALLER YOLA ÇIKTI

Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, evde eğitim gören özel öğrenciler için hazırlanan eğitim kitlerini taşıyan tırları uğurladı.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüzde düzenlenen EVKİT Dağıtım Töreni'nde konuşan Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının çok yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek geçen hafta da Müdürlüğümüzde okul öncesi eğitime erişimi artırmak için üretilen materyalleri uğurladıklarını anımsattı. 

 

Özel eğitim alan öğrencilerin eğitime erişimlerini sağlamak için Bakanlığımızca yapılan çalışmalara değinen Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, "Şu anda bizim önceliğimiz kaynaştırma öğrencileridir, bu çocuklarımızın akranlarıyla birlikte eğitim ortamlarında yer almasıdır. Eğer bu mümkün değilse özel eğitim anaokulunda, uygulama okullarında, meslek okullarında; bu mümkün değilse mevcut okulların içinde özel eğitim sınıflarında eğitim almaları; bu mümkün değilse hastanede;  bu da mümkün değilse evinde hizmet alan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin sayısı, 453 bin 29. Yıllarca örnek gösterilen Finlandiya'daki tüm eğitim kademelerindeki öğrenci sayısı, 600 binler civarında. İşte bu, Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 19 milyon öğrencisiyle, 1.2 milyon fedakâr öğretmeniyle bu ülkenin beşeri sermayesini artırmak için, diğer ülkelere de ilham veren güzel örnekleri her geçen gün artırmaya devam ediyor." ifadelerini kullanarak, özel öğrenciler için hazırlanan ev kitlerinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

Konuşmasının ardından özel öğrenciler için Müdürlüğümüzce hazırlanan ev kitlerinin sergilendiği alanı gezerek bilgi alan Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer, program sonunda malzemeleri taşıyan tırları beraberindeki heyetle birlikte uğurladı.

05-09-202205-09-202205-09-2022

Bahçelievler Mah. Miraç Cd. No 46 Hasanoğlan / Elmadağ / 06850 ANKARA - 0 (312) 413 50 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.