Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Ders Aletleri Yapım Merkezi

Müdürlüğümüze yeni alınan Braille Baskı Makinesi ile görme engelliler için hazırlanan kitaplarda kalite ve verimlilik artmıştır.

Müdürlüğümüze yeni alınan Braille Baskı Makinesi ile görme engelliler için hazırlanan kitaplarda kalite ve verimlilik artmıştır.

Bakanlığımıza bağlı okul/kurumların her türlü araç-gereç ve donatım ihtiyacını karşılamakta olan Müdürlüğümüz, yurt genelinde her kademedeki görme engelli öğrencilerin braille alfabesi ile yazılan ders kitaplarının, ücretsiz ders kitabı dağıtımı programı kapsamında yazımı, basımı ve dağıtımı iş ve işlemlerini de yürütmektedir.

            Müdürlüğümüze yeni alınan Braille Baskı Makinesi ile görme engelliler için kitap basımında süreklilik elde edilerek, kalite ve verimlilik artmış, malzeme, zaman, mekân ve insan gücü tasarrufu sağlanmıştır.

            Önceki yıllarda olduğu gibi 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında da Bakanlığımıza bağlı ilköğretim ve ortaöğretim okul/kurumlarında öğrenim görmekte olan görme engelli öğrencilerimizin kitapları ev veya okul adreslerine gönderilmektedir.

15-12-202015-12-202015-12-2020

Bahçelievler Mah. Miraç Cd. No 46 Hasanoğlan / Elmadağ / 06850 ANKARA - 0 (312) 413 50 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.